Skaistas vietas fotosesijai

Vietas izvēle fotoesijai nav viegls uzdevums. Lai to atvieglotu, esmu sagatavojusi nelielu apskatu par populārākajām vietām, kur bildēju. Ieskatam pievienotas dažas bildes no katras vietas, lai būtu priekšstats par rezultātu, kādu tur var iegūt. Protams, konkrētās vietas izvēle atkarīga arī no sezonas, jūsu vēlmēm u.c. tāpēc labprāt konsultēju par šo jautājumu pie sesijas rezervācijas.

Vakarbuļļu pludmale

Izvēle nr.1 fotosesijai pie jūras. Bezmaksas stāvvieta pie pašas jūras. Iespēja fotografēties vairākās vidēs- priežu mežā, uz koka laipas, kāpās un, protams, pie pašas jūras. Labākais laiks- pirms saulrieta. Jārēķinās, ka siltos vasaras vakaros un brīvdienās daudz cilvēku (es gan parasti dodos tālāk, kur cilvēku nav).


 

Lielupes baltā kāpa

 Ļoti biezs, neparasts priežu mežs, liela smilšu kāpa, upe, taču jārēķinās, ka siltos vakaros daudz cilvēku. Mežā ir diezgan tumšs, tāpēc derēs tikai saulainā laikā.


Vārnukroga mežs

Ainavisks mežs, mellenāji, smilšu kāpa, niedres un upe. Labākais laiks sesijām- vakarā pirms saulrieta.
Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs Rīgā

Droša izvēle visu gadu. Vasarā zied daudzas puķes (sākot no magnolijām un ķiršiem pavasarī, tad rododendri, rozes, dālijas utt. līdz pat rudenim). Plaša teritorija, kur var atrast ļoti dažādas vides. Lietus gadījumā un ziemā var bildēties siltumā- palmu mājā un acāliju mājā. Jārēķinās ar ieejas maksu un maksu par fotosesiju (ja bildējas telpās).

Salaspils Botāniskais dārzs

Ļoti plaša teritorija, daudz augu un vietu bildēšanai. Droša izvēle ziemā un sliktos laika apstākļos- lielas oranžērijas, vairākas telpas, kur bildēties. Ļoti gaiši un plaši. Brīvdienās mēdz būt vairāk cilvēku, kā jau visur. Jārēķinās ar ieejas maksu, kā arī + 10 eiro sesijas cenai.Dzegužkalns

Mana iemīļotākā vieta rudens fotosesijām. Droši var bildēties arī citos gadalaikos, taču rudenī tur ir visforšāk. Ļoti daudz kļavu, kalniņi un skats uz pilsētu. Bērniem patiks spēļu laukums un ziemā braukt ar ragavām no kalna. Plaša teritorija, salīdzinoši maz cilvēku.Arkādijas parks

Var bildēties visu gadu, taču visskaistāk ir rudenī. Apvienojumā ar turpat blakus esošo Māras dīķi sniedz ļoti plašas iespējas dažādām vidēm- kalniņi, ūdens un plašumi. Brīvdienās daudz cilvēku. Ir bērnu laukumiņi.


Uzvaras parks

Lieliskai vieta fotosesijai pavisam tuvu pilsētas centram. Ļoti plasa lokāciju izvēle- upīte, koki, zāle. Ir bērnu laukumiņš. Īpaši populārs sakuru laikā, bet piemērots fotosesijām visu gadu.


Bolderājas karjers

Piemērota vieta saullēkta fotosesijai ūdenī. Ļoti silts un dzidrs ūdens, nepaliek strauji dziļš. Vasaras vakaros vieta pārpildīta, tāpēc sesijām nav piemērota.


Bumbu kalniņš Pārdaugavā

Koka laipa, ainavisks priežu mežs ar kalniņiem, maz cilvēku

Ar zirgiem Babītē

Ja vēlaties pavisam maģiskas bildes, ir iespēja bildēties kopā ar zirgiem. Pirmo sesijas daļu var fotografēties bez zirgiem turpat mežos un pļavās, un otro daļu papildināt ar zirgiem, kas ir ļoti mierīgi un pieraduši pie fotosesijām. Jārēķinās ar papildus izmaksām par zirgu īri (vidēji 20 eiro/stundā par zirgu)


Citas vietas

Ja jums ir pašiem padomā kāda vieta, droši rakstiet. Ar prieku dodos arī uz jaunām vietām. Ir bildēts gan vienkārši piemājas dārzā, gan mežā, gan pie ezeriem un pļavās. Reizēm nemaz nevajag neko īpašu, lai izdotos labas bildes- jebkurā vietā var atrast interesantus kadrus.

Tomēr, ja vēlaties ko pavisam atšķirīgu, pastāstiet man un kopā izdomāsim, kurp doties. Tā kā man ļoti patīk pārgājieni un piedzīvojumi dabā, zinu daudz skaistu vietu ārpus Rīgas.